Osiedle Owocowe

„Osiedle Owocowe” to trzy budynki 3 klatkowe i 3 kondygnacyjne (parter, I piętro, II piętro) oraz jeden budynek 4-ro klatkowy z tym, że trzy klatki schodowe są trzy kondygnacyjne, a jedna klatka schodowa jest pięciokondygnacyjna. Klatka ta stanowi „Dominatę Osiedla”. Budynki są zakończone dachami o konstrukcji drewnianej dwuspadowej. W części dachu wkomponowane jest II piętro.

Mieszkania na parterze posiadają w oknach i drzwiach balkonowych żaluzje. Wszystkie mieszkania na parterze posiadają ogródki przymieszkalne, na które wyjście jest z pokoju gościnnego. Wszystkie mieszkania na I i II piętrze posiadają balkony, a mieszkania na II piętrze częściowo posiadają ścięte sufity i wbudowane lukarny. Zaletą mieszkań na II piętrze są przestrzenie (powierzchnie) między stropem a dachem z przeznaczeniem do indywidualnego, dodatkowego zagospodarowania.

Na obszarze 1,39 hektara zaprojektowane jest tylko 122 mieszkania w budynkach o niskiej zabudowie (tylko 3-kondygnacje). Budynki o wysokości całkowitej do 11,0 m są architektonicznie wkomponowane w otaczające je osiedle domków jednorodzinnych o zbliżonych wysokościach.
Osiedle Owocowe zaprojektowało Biuro Projektów mgr inż. arch. Jacka Millera.

Facebook